| NesCafe a întrebat:

Salut tongue As cam vrea sa imi instalez windows vista... si am vrut sa imi spuneti pentru ca multi dintre voi ati avut vista si as vrea sa imi ziceti daca merg jocurile pe el de ex counter-strike? Am auzit ca nu prea merg jocurile pe vista si de accea va las pe voi sa imi spuneti ca voi ati avut si stiti cum e Funda + Vot!

Răspuns Câştigător
| Fidec a răspuns:

Merg jocurile pe windows vista, dar mai bine instaleaza windows 7 e mult mai bun si consuma mult mai putin decat vista.ori windows seven ori xpwinking, eu asta iti recomand!

5 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Nu stiu de ce vrei sa-ti bagi vista, eu am avut si mananca la ram de rupe, cu windows xp am 400 mb ocupati ram
si cand am avut vista aveam 850mb ram ocupati din 2gb

plus ca merge mai greu decat xp, iti da erori
etc

parerea mea, daca ai xp, ramai tot la el

| Seduction a răspuns:

Baga win 7

| sergiu_9343 a răspuns:

Merg toate jocurile, depinde cata memorie RAM ai.

| IceCream22 a răspuns:

Windows Vista este dedicat mai mult firmelor, companiilor care trebuie sa pastreze baze de date, sa foloseasca programe office. Insa, eu am Vista si jocurile merg destul de bine, nu am avut probleme!

| Ioan_Gavriliu_1997 a răspuns:

Dar nu e bun vista bagati 7 sau daca nu-ti mere baga xp