| anonim_4396 a întrebat:

Salut, pai m-am pus si eu sa imi curat cookie-urile de pe google, dar mereu asa m-am intrebat, inteleg ca unele sunt pentru a ramane logat etc, am lasat pe cele care le folosesc de la yt, google etc, dar de ce pe orice site pe care intru imi salveaza un cookie, chiar daca nu dau accept si daca pur si simplu intru imi e salvat... e normal iar daca nu ceva metoda sa fac sa nu se mai salveze automat?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Google intr-adevar nu prea intereaba de cookiez si eu primesc pe Youtube (care e tot google) chestii targetate pe ce m-am uitat pana atunci, iar asta se intampla diferit pe fiecare browser (ca folosesc mai multe browsere)

4 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

"dar de ce pe orice site pe care intru imi salveaza un cookie, chiar daca nu dau accept"

e o diferenta SERIOASA intre cookiez necesare (sa te tina logat, sa te ajute cu alte chestii, si cookiurili care sunt sa te urmareasca ce faci, ce preferi, ce iti place si apoi sa iti ofere exact in domeniul ala, si care DOAR ASTEA sunt ilegale fara acceptul tau in UE

nu ma crezi, intra prin incognito, si apoi o sa vezi ca de fiecare data cand intrii iti cere parola si iti da ad-uri KIOARE chiar daca ai dat accept

| Xinnicut a răspuns (pentru Zuzu1991):

Stiu da eu intrebam daca e normal dupa ce am ster toate cookie-urile in afara de alea pentru log in si cele imp, de la yt sau google etc, fara sa dau acccept sa mi le adauge

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Xinnicut):

Google intr-adevar nu prea intereaba de cookiez si eu primesc pe Youtube (care e tot google) chestii targetate pe ce m-am uitat pana atunci, iar asta se intampla diferit pe fiecare browser (ca folosesc mai multe browsere)

| untilizatorunic a răspuns:

Intri prin incognito

| Xinnicut a răspuns (pentru untilizatorunic):

Eu intrbam daca e normal dupa ce am ster toate cookie-urile in afara de alea pentru log in si cele imp, de la yt sau google etc, fara sa dau acccept sa mi le adauge