| Ionut231312 a întrebat:

Salut, pana acum foloseam un singur monitor de la LG cu intrare vga(l-am conectat la un amd rx460 printr-un adaptor hdmi-vga) si m-am gandit sa conectez un al doilea tot cu vga.Pot conecta un monitor la placa video si unul la placa de baza? Stiu ca exista o setare sa ma lase dar sunt curios daca merge si daca voi face asta jocurile mi le va rula cu placa video dedicata sau integrata?

4 răspunsuri:
| GabiC1337 a răspuns:

Ai putea mai simplu sa iti iei un adaptor DVI-D - VGA ca sa conectezi si al 2-lea monitor la placa video

| Ionut231312 explică (pentru GabiC1337):

Mai simpla mi se pare ce am zis eu...adică un adaptor dvi d vga este 100 de lei...Mai pun 3 și îmi iau monitor nou, eu sunt curios dacă voi conecta un monitor în placa video și unul în placa de baza îmi va rula jocurile pe integrata sau dedicata?

| GaryOfLivia a răspuns (pentru Ionut231312):

Placa video integrată se activeaza singură atunci când nu este detectată o placă video dedicată deci nu o sa meargă.
Mai bine faci cum a zis Gabi și iei un adaptor, nu cred că e chiar 100 de lei

| GabiC1337 a răspuns (pentru GaryOfLivia):

Https://www.emag.ro/......D270F3BBM/
Cea mai buna metoda