| Oghy12 a întrebat:

Pc-ul meu nu mai porneste. Vreau sa zic ca nu se mai aude beep-ul ala si pe monitor scrie No Video Input. De unde vine problema? Azi am încercat sa il pornesc si nimic nu se aprindea. Am scos cablul de alimentare si l-am băgat înapoi după care pc-ul a pornit. Condensatorii nu sunt umflați. De unde vine problema si ce trebuie facut?

Răspuns Câştigător
| ionutborcea a răspuns:

Problema este ca nu ai băgat bine în spate conector dintr-e monitor si unitate înfiletează mai bine cablul ala cu 2 surburi în ambele părți împingel mai bine mai întăi apoi îl înfiletezi Succed Fundă?

2 răspunsuri:
| Bogdann1107 a răspuns:

Hard de la el ca nu are de pe ce boota sau de la placile ram!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si totusi! Daca prin scoaterea cablului si reintroducere a pornit poate fi un condensator umflat chiar si in cutia sursei de alimentare. Poate fi si o problema de soft a BIOS-ului. Numai cineva care vede si se pricepe te poate ajuta.