| Eduardwerty a întrebat:

Pc ul meu nu se mai deschide si un miros de ars vine din unitate. Azi am încercat sa il deschid si nu mai miroase a ars. Comdensatorii nu sunt umflati. Totul a inceput cand televizorul, routerul si Pc ul s-au stins singure. Mai pot face ceva?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa-l vada cineva care se pricepe. Poate fi arsa sursa de alimentare dar poate fi dusa si placa de baza sau alta componenta. Cu un aparat de masura se poate verifica dar dupa cum vad nu te pricepi si nu te sfatuiesc sa te bagi.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Ce sa-i faci incearca sal redezchizi verifica tot

| EusebiuPWN a răspuns:

Posibil sa fii cedat sursa in urma unui scurt, se intampla destul de des atunci cand e vorba de o sursa no name, de calitate scazuta. Daca ai timp, vorbeste cu un prieten sa incercati sursa ta la el, sau sursa lui la tine. Daca nu ai timp de asa ceva, cauta pe cineva care se pricepe.

| Ovidiu_Edvard_1988 a răspuns:

Salut sufla unitatea bine cu un compresor da nu tine aproape sufla procesorul bine si sursa! bafta

| SomalezuYTB a răspuns:

A sarit o siguranta de la procesor cred

| Salontanul a răspuns (pentru SomalezuYTB):

rolling on the floor Serios? N-am stiut ca procesorul are sigurante!

| Bula a răspuns (pentru SomalezuYTB):

A sarit siguranta MPR... big grin