| Ara5h a întrebat:

Pe OBS am incercat toate setarile posibile si cand sa fac live sau un videoclip e foarte mare lag.
Am gtx 1060 oc, i3 3.60 ghz, 8 gb ram

Spuneti-mi si mie o solutie va rog!
Mersi!

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lag-uri apar cand sistemul este prea incarcat.
Reduce rezolutia si va merge cum trebuie.

| Ara5h explică (pentru Bula):

Ok, o sa incerc

| Ara5h explică (pentru Bula):

Nu merge

| Bula a răspuns (pentru Ara5h):

Cat ai upload si download masurat?
Si ce rezolutie ai?

| Ara5h explică (pentru Bula):

Lasa, Mi-am dat seama, e de la procesor

| Bula a răspuns (pentru Ara5h):

NU procesorul e de vina, ci suprasolicitarea lui!
Pentru a nu avea lag-uri, trebuie sa ai incarcarea CPU sub 66%, respectiv incarcarea memoriei RAM sub 75%.
Asta se obtine doar daca procesorul are de executat mai putine instructiuni.

| Ara5h explică (pentru Bula):

Putem vorbi pe discord, Skype, WhatsApp?

| Bula a răspuns (pentru Ara5h):

Da, dar sa nu fie rezolutie de 4K la transmisiune tongue
cu o rezolutie HD trebuie sa functioneze fara probleme, daca si net-ul merge suficient de bine.

| Ara5h explică (pentru Bula):

Deci imi dai numărul tau de telefon sau imi dai numele tau de pe Skype?

| Bula a răspuns (pentru Ara5h):

Deci: nu dau niciunul tongue
Poti sa scrii in pm.

| Ara5h explică (pentru Bula):

Deci vreau sa fac liveeuri si episoade cu fortnite dar pe filmare se vede foarte laggy dar cand ma joc se vede Facebook

| Bula a răspuns (pentru Ara5h):

Deci, daca vrei sa faci live si sa te joci intre timp, atunci procesorul tau este prea slab.
Ti-ar trebui cel putin un I5, fiindca sunt doua programe puternic consumatoare de resurse.

| Ara5h explică (pentru Bula):

Lol scrie Facebook corectorul, asa am zis si eu naiba

oricum mersi!