| Sandu3 a întrebat:

Salut pe toata lumea! Acum o luna mi-am cumparat un nou monitor tip LED pentru ca cel vechi LCD are o problema la display si nu se vedea aproape nimic in momentul cand il porneam la bootarea calculatorului. Odata instalat noul monitor am avut reala surpriza sa vad ca bootarea se face mult mai rapid.Adica din momentul cand apas pe POWER la unitate si pana imi afiseaza imaginea pe care o am pe desktop trece un timp foarte scurt comparativ cu vechiul monitor.Cred ca acest timp s-a redus la jumatate.E absolut fantastic dar ma intreb cum de este posibil? Cum influenteaza monitorul pornirea calculatorului? Ca doar nu am facut altceva decat sa-l cuplez VGA si la priza.

1 răspuns:
| Vladut2000L a răspuns:

Poate monitorul pe care il aveai inainte avea un timp de raspuns mare fata de cel pe care il ai acum, de ex cel pe care il ai cum poate are timpul de raspuns 2 mersi si poate cel pe care il aveai inainte avea 8 mersi ca acesta https://www.emag.ro/......DTXDSBBBM/ sper ca te-am lamurit.