| User23434 a întrebat:

Salut, pe un cont de Facebook făcut de curând am folosit emailul la creare și pe parcurs mi-au cerut și numărul de telefon pentru nu știu ce confirmare și l-am asociat contului, apoi l-am șters după vreo 5 minute. Acum când am mai deschis un cont(nu întrebați de ce) și îmi cere și la acesta numărul de telefon, cum fac dacă îmi spune ca "numărul de telefon a fost deja utilizat pentru verificarea altui cont"?
Subliniez ca am șters numărul de pe contul celalalt și l-am lăsat doar cu email ul. După cât timp o sa-l pot folosi pentru confirmarea contului nou?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cand te-ai inregistrat pe FB ai luat la cunostinta regulamentul lor de functionare, dupa care te-ai folosit GRATIS de cont.
Deoarece nu poti avea doua conturi deodata, trebuie sa astepti pana la anul" (adica cel putin 30 zile) pana ce contul se va sterge definitiv.

Mergi undeva, iti cumperi o cartela prepay cu 5 euro (cele mai ieftine sunt cele de la Digi cu 2 euro) si iti faci un cont nou.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Conform regulamentului, nu poti folosi mai multe conturi (mai ales cu identificatoare comune).
Deci, daca-ti faci un cont nou, atunci ori il stergi definitiv pe cel anterior, ori il creezi cu alt e-mail si numar de telefon asociat.

Dar nu inteleg, de ce nu-ti folosesti contul anterior, stergand de pe el tot ce nu mai ai nevoie?

| User23434 explică (pentru Bula):

Pai am șters contul vechi și tot nu ma lasă să folosesc numărul de telefon, deși înainte sa șterg contul(care abia după 30 de zile se șterge definitiv... Politica *** au astia de la Facebook) am șters și numărul de telefon de la date co confirmare. Și acum tot nu pot confirma contul nou... Asa ma enervează, acum când am mai mare nevoie, și nici n am alt număr de telefon sa îl confirm cu ala. Ce-as putea face? rolling on the floor) nu e vreo firma de telefonie, Orange, Vodafone, care sa dea cartele gratis? Ca am nevoie doar de număr, nu sa și sun cu el.

| Bula a răspuns (pentru User23434):

Cand te-ai inregistrat pe FB ai luat la cunostinta regulamentul lor de functionare, dupa care te-ai folosit GRATIS de cont.
Deoarece nu poti avea doua conturi deodata, trebuie sa astepti pana la anul" (adica cel putin 30 zile) pana ce contul se va sterge definitiv.

Mergi undeva, iti cumperi o cartela prepay cu 5 euro (cele mai ieftine sunt cele de la Digi cu 2 euro) si iti faci un cont nou.

Răspuns utilizator avertizat