| KRLL a întrebat:

Pe un laptop cu windows 10, cum pot scapa de reclamele astea super enervante.Pe oriunde navighez,fie Facebook, fie Youtube, fie TPU, ori imi adauga pagini noi cu reclame, ori imi schimba continutul paginei actuale cu o reclama.Am addblockplus, iar antivirusul, care cica are si protectie web, cred ca isi face treaba, cred.
Stie cineva cum sa scap?

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

Baga plugin-ul AdBlockPlus, te va scapa si de reclamele XXX, ci de cele de care spui.

| KRLL explică (pentru Superior):

Done. Thanks

| AnonimFaraPereche a răspuns (pentru Superior):

Aceeasi problema o am si eu. Cum bag acest plug? il descarc de pe net sau il am pe undeva in my computer?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica ca adblockul sa fie pornit

| TeRogLasama a răspuns:

Poate ai un virus de tip Trojan proxy care a trecut de avg. Abia ce am scapat eu de unul d.asta si eu am adblock si tot imi apreau reclame dar am scapat usor de virus

| ShadedCanvas a răspuns:

Pe langa adblock-ul recomandat de toata lumea, iti sugerez Bluhell, addon disponibil doar pentru Firefox din cate stiu(in combinatie cu adblock). Reclamele obisnuite sunt mascate de adblock, iar ferestrele de pop-up sunt blocate de bluhell.

| exxon1 a răspuns:

Baga extensia Poper Blocker in browser, iti va bloca reclamele pop-up