| Kardolei a întrebat:

Pentru un pc cu un : i3 2120
4 gb ram
placa vide : Amd radeon 6450 HD.
Ce windows mi-ai recomanda? Multumesc!

8 răspunsuri:
| AlexuuM a răspuns:

Windows 7, fundă?

| untu a răspuns:

Windows 7 Home Premium sau Windows 7Ultimate!

| Otto19 a răspuns:

Windows 7 ultimate, 8.1 iti sugerez 8.1, Eu am aproape la fel piesele si imi merge de nota 10

| 1icool a răspuns:

Recomand Windows 10 PRO versiunea 1706 Creator Update, windos 7 este deja prea vechi pentru seria de proceasoate i gen2 de la Intel! Win 10 Pro 1706 Cup este optimizat sa functioneza in functie de resursele tale. O sa funtioneza mai bine decat cu win 7!

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Windows 7 64 b, 10 consuma mult

| Ionita_Mihai_1997 a răspuns:

Eu iti sugerez Windows 7 Ultimate.Am si eu un PC cu componentele aproape ca a le tale si am Windows 7 Ultimate.
Acest windows il am de aproape 2 ani si inca merge perfect.

| Adrian926a a răspuns:

Win 10, pentru ca e mai optimizat decat windows 7, o sa iti mearga mai bine, porneste mai repede, jocurile merg mai bine pe windows 10 decat pe 7 sau 8, si arata mai bine decat orice alt windows.