| Saibot95 a întrebat:

Pentru un PC cu urmatorul sistem:IntelCore I3-3220 3.3Ghz
8 Gb Ram, Placa de baza MSI-7788 si placa video actuala Nvidia GeForce 210 de 1 Gb,as dori sa ii schimb placa video. Ceva care sa duca jocurile gen,GTA 5, Dying Light, Watch Dogs macar la minim.Mersi!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Eu unul am jucat gta 5 pe full hd 1920x1080 preset medium cu un framerate de 35-40 cu un r7 240 1gb ddr5 versiunea de la sapphire. Daca ai banuti si vrei sa iti iei ceva si mai bun, un r7 250x este arhisuficient avand in vedere si puterea procesorului tau.

2 răspunsuri:
| Saibot95 explică:

Sunt multumit de raspunsurile voastre dar ceva de la nividia nu este? ceva care sa se potriveasca PC-ului meu?

| Daniel19989 a răspuns:

Un GTX 750 sau R7 260x daca vrei de la AMD.