| XYZsnick a întrebat:

Salut, pentru un xbox one de pe olx cum pot sa-mi dau seama daca este stricat sau o sa se strice? din 07-2015(stiu si modelul daca trebuie)

Răspuns Câştigător
| PappZsoltAndras a răspuns:

Ar fi bine sa te duci la acea persoana si sa testati amandoi xbox-ul, cu tehnologiile second trebuie sa ai grija pentru ca pot fi modificati, si nu cred ca xbox one mai are RRD(red ring of death), dar totusi cea mai buna varianta ar fi sa te duci la el/ea(acum nu stiu daca sa departe) si sa testezi xbox-ul.

6 răspunsuri:
| Totostiuniti a răspuns:

Iti recomand sa cumperi unul nou sau sa cumperi de pe un anunt promovat (olx) deoarece un xbox second poate avea multe probleme

| Totostiuniti a răspuns:

Salut iti recomand sa cumperi unul nou sau de pe un anunt promovat (olx) deoarece un xbox second poate avea multe probleme

| Zehir47 a răspuns:

Salut, daca vrei sa il cumperi din orasul din care esti, second, atunci roaga persoana respectiva daca te lasa sa il conectezi la un TV/Monitor sa vezi daca iti reda imaginea. In rest, nu ar trebui sa intampini vreo problema legata de performantele sale sau alte cele. Dar totusi, eu iti recomand daca ai buget sa iti cumperi un Xbox One X (4K@60 FPS) daca ai un TV 4K pentru ca este foarte misto din punct de vedere al graficii, rezolutia este clara si ai si HDR.

| Violleta2022 a răspuns:

Il testezi inainte de cumparare! Ori vien vanzatorul al tien acasa, ori mergi tu la el, ca sa-l testezi, altfel nu risca sa-l cumperi.

| bogdan324 a răspuns:

Nu-ti lua niciun xbox one de generatie mai veche, ia-ti minim un xbox one S.
Alea mai vechi sunt mai slabe ca performanta, mai mari si ocupa mult spatiu, iar din cauza vechimii s-ar putea sa se strice mai repede.
Ce nu-mi place la console e ca daca a intrat praf in ele, deja performanta in jocuri scade rau asa ca o sa trebuiasca sa intretii consola aia.

| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Dupa instalare ai sa vezi...
doar daca-l strici tu...