| LeKaAlex a întrebat:

Salut,peste o saptamana o sa imi cumpar un playstation 3, imtrebarea este daca trebuie neaparat sa montezi pe un televizor cu plasma? Eu am un tv dar mai vechi si nu stiu daca pot sa montez pe el. Daca nu merge o sa imi iau tv cu plasma.

PS: E prima mea consola xD

Răspuns Câştigător
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Este in regula!
Un playstation modat este unul ce te lasa sa joci orice joc platit pe gratis. Cu alte cuvinte se merge pe principiul pirateriei iar cei de la Sony iti vor da un fel de shutdown consolei in cazul in care te prind. Mergi pe riscul tau! Eu zic sa nu iti asumi riscul deoarece va fi ne-functionala consola si e pacat de ea.

12 răspunsuri:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
1. Il cumperi nou? laughing am eu unul impecabil super slim la pret foarte bun daca te intereseaza
2. Daca televizorul tau are intrare HDMI sau Video/Audio (mufele alea colorate) ar trebui sa mearga. Nu este obligatoriu sa ai plasma TV.

| LeKaAlex explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Il cumpar la mana a doua dupa net. Cel mai bun pret pe net am gasit la 4 milioane jumate, al tau cat costa? Si e bun la jocuri? Adica vreau sa nu aiba lag sau sa fie stricat happy

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru LeKaAlex):

Deci e ca nou. are cam 1 an de cand il am si a fost folosit cam de 3 ori laughing la 4 jumate sigur are o problema.
Am cutie cu toate cablurile si un joystick wireless. Imi pare rau dar l-am pus pe olx si nu l-am dat cu 500 cand am avut oferte. 550 vreau pe el. ai garantia scrisa si verbala. nu are absolut nici o problema

| LeKaAlex explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

O sa iau dupa net scuze, ce inseamna un ps 3 modat? Si am auzit ca poti sa iei ban daca e modat dar cum mai exact?'iti dau funda daca ma ajuti sa aflu ce este happy

| LeKaAlex explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Deci nu o sa iau o consola modata sa stiu dar daca o sa vreau sa ma joc The last of us sau gta 5 trebuie sa platesc?

| LeKaAlex explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Si mai am o intrebare : daca iau un ps 3 modat, pot sa il demodez eu? Sau nu mai merge?

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru LeKaAlex):

Pai. astea sunt jocuri de la companii mari. ai toate sansele sa te prinda daca le piratezi.
Daca vrei sa te joci fara sa ai probleme cu nimeni trebuie sa cumperi jocurile. Gasesti pe OLX la preturi ok. Eu nu am investit nici 1 leu pe vreun joc. Am downloadat ce era gratis pe store si cam atat.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Sa modezi inseamna sa ii schimbi softul cum e la android Cyanogen Mode daca ai auzit. Si da, poti sa ii dai UnMode dar de preferat ar fi sa rogi pe cineva care cunoaste sa faca asta. Poti sa ti-l strici singur.

| LeKaAlex explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Aha ok multumesc happy

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru LeKaAlex):

N-ai pentru ce! Daca o sa ai probleme cu el imi lasi mesaj pe privat si rezolvam. multumesc pentru funda! O zi buna!

| LeKaAlex explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

O sa iti dau cerere de prietenie si daca e ceva o sa iti dau un mesaj in privat happy

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru LeKaAlex):

Este in regula!
Un playstation modat este unul ce te lasa sa joci orice joc platit pe gratis. Cu alte cuvinte se merge pe principiul pirateriei iar cei de la Sony iti vor da un fel de shutdown consolei in cazul in care te prind. Mergi pe riscul tau! Eu zic sa nu iti asumi riscul deoarece va fi ne-functionala consola si e pacat de ea.

| Vulpe_Cristian_1998 a răspuns:

Se conecteaza la orice monitor/televizor care are mufa HDMI. Exista si adaptoare dar s-ar putea sa scada calitatea video.