| IceCreamChoco666 a întrebat:

Salut, pinul terminal al unui încărcător de laptop s-a rupt, pot sa-l lipesc la loc cu fludor?

1 răspuns:
| Algo098 a răspuns:

Depinde de situatie, daca se poate face lipirea, ca fludorul nu e asa de puternic si nu prea tine. Daca e ceva ce a fost lipit cu fludor si s-a dezlipit, e normal ca se poate lipi din nou. Altfel e posibil sa nu tina si sa faca scurtcircuit. O mufa noua ar fi o solutie mai sigura. Nu stiu cum arata mufa si ce s-a rupt ca sa pot avea un raspuns mai bun happy