| iKireS a întrebat:

Planuiesc sa cumpar un SSD pentru performanta. Cum e mai bine, sa instalez Windows-ul pe SSD sau sa tin SSD-ul pentru jocuri?

Răspuns Câştigător
| Kamakura a răspuns:

Performanta data de SSD e data de timpul de incarcare, deci in jocuri se incarca mai repede cand se schimba scena, dar o sa ai acelasi fps. La windows ti se deschid toate alea repede, dar or sa mearga la fel de repede programele ca si cu hdd.
Pune windowsu, și daca ai spațiu pune și jocuri. Daca te intereseaza doar jocurile și ai o rabdare de fier sa stai 10 min sa porneasca calculatorul, pune-ți jocurile pe ssd.

4 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Ar trebui puse si windows-ul si jocurile pe ssd, iar restul merg si pe hdd.

| Lydia2806 a răspuns:

Instalează Windows-ul pe ssd. Orice, o să se încarce mai repede, gen site-uri, inclusiv la jocuri

| paulica69plastureinpeni a răspuns:

Pune windowsul pe ssd ca se deschide mai repede la jocuri nu se intampla nimic funda

| paulica69plastureinpeni a răspuns:

Pune windowsul pe ssd ca se deschide mai repede la jocuri nu se intampla nimic vr funda