| alexandrunaj a întrebat:

Poate cineva sa imi afle IP-ul/adresa mea doar vorbind cu mine pe Facebook? De exemplu daca vorbescu cu un hacker pe Facebook poate sa imi afle IP-ul/adresa mea?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Dacă tu nu îi oferi nici o informație cu privire la IP atunci șansele sunt destul de slabe. E ca și cum ai vorbi cu orice om. Însă fii precaut și nu da informații despre tine pe internet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ip ul e oricum o informatie publica care nu e deloc greu de aflat... la orice server te conectezi implicit ti se stie si ip ul