| GoodGuyDorel a întrebat:

Salut, poate sa ma sune cineva pe un telefon fara cartela SIM? AM doua telefoane: unul pentru urgente si unul pe care il foloses mereu. Astazi umblam pe tel-ul de urgenta si ma suna cineva cu "necunoscut". Desi eu si prietenul meu eram speriati, am decis sa raspuns apelului. N-am primit nici macar un sunet in schimb. Dupa inchederea apuelului am incercat sa inteleg... n-am reusit... o fi fost satana?

Răspuns Câştigător
| Misterryo a răspuns:

Ba voi nu intelegeti ca omu' nu avea cartela sim in telefon?
Nu e satana...este probabil optiunea mentionata de VlAdUtzZz ori extraterestrii laughing

10 răspunsuri:
| Uraniu a răspuns:

Daca suni cu #31# inainte de numar, celui pe care il apelezi nu-i apare pe ecran numarul tau. Exemplu: #31#072*********

| Filip23 a răspuns:

Poate nu e al tau si nu stii ce e in el.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai primit un apel anonim, persoana care te-a contactat și-a ascuns identitatea.
Nu este Satana!
Pa, pa.

| GoodGuyDorel explică (pentru Uraniu):

Telefonul meu nu avea cartela SIM...cum am putut fi sunat?

| DaNyelGiveYouTheCorrectAnswer a răspuns:

Salut. Telefoanele au programul FakeCall la care poti inregistra ceva si apoi sal activezi pe un buton care il poti afla dupa net. Daca nu ai inregistrat nimic apelul este fara nici'un mesaj. Verifica daca daca merge FakeCall pentru telefonul taubig grin. Sper ca te'am ajutat.

Răspuns utilizator avertizat
| Costel_Brasovanu_1968 a răspuns:

Sall.si pe mine m-a sunat acum cineva cu nr ascun dar in tel nu am nici o cartela am raspuns si nu s-a auzit nimic ne-am uitat si eu si sotu sa vedem ce cartela este in el desi stim ca in el nu e cartela dar l-am lasat eu aprins pentru alarma si nu era nici o cartela in el, neam uitat sa vedem la apelari si nu-mi arata nimic. oare ce o fi fost ca nici acum nu ne vine sa credem ca nea sunat cineva pe tel fara cartela. POATE CNV SA NE DE-A VRIU RASPUNS?

| mrsolo a răspuns (pentru Costel_Brasovanu_1968):

Citeste ce a zis danyel mai sus!

| Marian_Dima_1998 a răspuns:

Nu in niciun caz

| Dobre_Ionela_1978 a răspuns:

Și eu am primit azi un apel chiar daca nu aveam cartela în telefon. Cum naiba se întâmplă ăsta?