| BigLike a întrebat:

Salut pot crea dint-un stick de 32 GB doua partitii? cu jutorul programelor easyBCD si mini tool partition? Vreau sa creez 2 partitii care sa booteze de exemplu o partitie cu memorie de 15 GB pe care sa pun windows 10 (sa poata boota) si inca o partitie pe care sa punwindows 7 ca dupa aceea cand bag stick-ul intr-un alt laptop la pornire sa imi apara daca vreau sa instalez win 10 sau win7 sau sa intru in windows-ul deja instalat (in cazul meu win8) se poate asa ceva? va rog sa ma ajute cine stie ofer funda ofer si rog seriozitate multumeeeesc

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Linkul de mai jos iti arata cum sa partitionezi un stick usb.
http://www.wikihow.com/Partition-a-Thumb-Drive

| LinxCont a răspuns:

Cu http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/ se poate face un stick care la pornire afiseaza un meniu si se pot instala la alegere windows-urile dorite sau se pot porni softuri de verificare, partitionare.
De exemplu, pe acelasi stick cu yumi, daca exista loc si pe un stick de 32 sigur e destul loc, se pot pune windows xp, 7, 8.1, 10, o versiune de linux, un soft de partitionare sau de backup si asa mai departe, iar la pornirea pc-ului cu acel stick se va putea alege ce dorim sa insalam sau sa facem.

Cred ca se poate si ce ai zis mai sus, dar nu am incercat inca.