| anonim_4396 a întrebat:

Salut, pot instala un HDD care are windows 7 cu driver de Intel iar al meu are instalate drivere de amd? Este vreo problema? Ca oricum instalez windows 10 de pe usb vreau sa stiu daca patesc ceva componentele daca schimb ssdul la hdd.

Si daca intebati ca de ce schimb la hdd este ca am unul de 500GB iar ssdul are 237GB si vreau mai mult spatiu pentru jocuri si altele.

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Nu,nu pateste nimic!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu va functiona doar daca pui HDD-ul ca al doilea dar nu vei putea folosi acel Windows. Va functiona ca orice HDD suplimentar pe post de mediu de stocare. Daca are drivere de Intel si-l pui single nu va merge!

| Sandu13 a răspuns (pentru Salontanul):

Pai si daca scot ssd-ul si bag hdd-ul si reinstalez windows-ul cu un stick usb pe HDD il pot folosi fara nici-o problema ca pc-ul meu nu are loc pentru HDD-ul pe care il am.

| Salontanul a răspuns (pentru Sandu13):

Nu vad de ce ai scoate SSD-ul! Este mai rapid ca un HDD. Daca i PC nu se poate sa nu ai loc pentru al II-lea HDD! Poat vrei sa spui ca ai laptop? In acesta situatie poti scoate unitatea media (DVD, CD-Player, etc) si poti pune in locul ei SSD-ul sau HDD-ul. Da-mi amanunte! Spune-mi ce ai si ce model!

| sierra1 a răspuns:

"| Sandu13: vreau sa situ daca pateste ceva componentele daca schimb ssd ul"

componentele nu PĂȚESC nimic, driverele se actualizează!