| CiC77 a întrebat:

Pot pune o placă video, inca o placuta RAM de 2 GB si sa-i schimb sursa la acest PC? (http://altex.ro/......0-free-dos )

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Plăcuțe RAM de 2GB DDR4 nu cred că există.
Ai deja acest calculator?
Poți să schimbi sursa dar să nu cumva să fie o carcasă făcută special pentru un anumit tip de surse, făcute doar de HP, astfel încăt să nu poți să o pui ca pe o sursă normală într-o carcasă normală.

6 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

De ce ai vrea sa iei un pc apoi sa te apuci sa faci schimbari la el? De ce nu iti iei un pc pe componente?

| CiC77 explică (pentru Mihai1810):

Nu fac mari schimbări, placuta RAM si sursa le am deja.

| CiC77 explică (pentru SilviaDulcik):

Nu am acest PC.
Dar când il cumpar vreau sa-i pun placuta RAM si sursa (daca sunt compatibile) de la alt PC.
Si vreau sa mai stiu daca ii pot pune o placa video

| SilviaDulcik a răspuns (pentru CiC77):

Ai plăcuță de RAM DDR4? Ești sigur că este DDR4?
Dacă este DDR3 sau nu, tot recomand să îți cumperi alt calculator făcut pe componente.
Exemplu http://imgur.com/a/8rNvg
E aproape la același preț dar acesta are o placă video bunicică cu care poți juca destul de bine jocurile, chiar și pe ultimele apărute.

PS: Site-ul unde am pus componentele în coș este Altex.

| Mihai1810 a răspuns (pentru CiC77):

Daca le ai deja cumpara si celelalte componente.

| CiC77 explică (pentru SilviaDulcik):

Mulțumesc.