| wolfman22 a întrebat:

Pot sa folosesc un laptop pe post de antena wifi, am un router wifi dar nu are semnal puternic!
Si ma gadeam daca pot sa cumpar o antena ceva..si sa o conectez la laptop sau pc si sa am semnal mai bun pe toata casa, se poate? Adica sa folosesc pc-ul pe post de modem

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Poti folosi wi-fi-ul din laptop si pe post de ''emitator'', dar trebuie sa ai mufa de net bagata in laptop, si wi-fi activat. Uite si programelul, cu care poti face hot spot : http://www.wifihotspotcreator.com/
Revin-o cu un raspuns, daca ti-a mers ceva prost :)

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mai bine cumpara un router wifi calumea. E mai bine asa.

| mihai69 a răspuns:

Depinde ce placă de wireless ai, și de sistemul de operare. Nu merge cu orice!