| romario97 a întrebat:

Salut prieteni, desi ma îndoiesc ca mai am vreo șansă de rezolvare voi incerca totusi sa cer ajutorul si aici. Facebook mi-a dezactivat contul din motive clar eronate.Chestia este ca au optiunea de recuperare a contului prin trimiterea unei dovezi cu buletinul, dar când încerc sa trimit poza spre analiza imi spune"Nu putem revizui decizia de dezactivare a contului
Din cauza pandemiei de coronavirus (COVID-19), sunt disponibili mai puţin revizori, deci momentan nu putem revizui această decizie". Primesc acest mesaj de 3 săptămâni.
Va rog, credeți ca mai există vreo șansă?

20 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ba da poti discuta cu ei,eu asa am facut,am scris si tot pe a lor o tin laughing niste jegosi in viata.
Le arati si regulamentul lor,degeaba,no sa rezolvi nimic chiar daca le scrii.
In cazul tau,. daca vrei sa le arati un act,se poate rezolva,scriele si spune ce se intampla,ca vrei sa arati act bla bla.

Stiu ce spui,pe mine ma raportara unia si mau blocat,cerandumi act,sa arat cine sunt ei etc.
Am spus conform cu regulamentul Facebook poti avea la cont orice nume,deci nu iti cere numele tau real,poti pune orice poza,asta regulamentul lor o spune, poti pune si poze cu aniamle cu plante etc.a
Eu le-am scris si am zis pentru ce trebuie sa arat act? Oricum actul meu nu se pootriveste cu contul de Facebook, eu am pe Facebook poza cu o planta laughing asta pentru ca regulamentul Facebook iti da voie sa faci asa ceva.

Degeaba le explici la handicapati, nu au vrut sa ia in calcul nimic din ce am zis.
Iam amenintat cai dau innjudecata, chiar am ascris unor avocati ce se intampla, dar aia nu au vrut sa se bage.

Deci nu mai e nimic corect pe lumea asta.Nu vezi,te obliga indirect sa faci vaccin,deci nu vin sa te oblige pe tine direct,se duce la firma la care lucrezi si obliga pe aia.
Te obliga sa porti masca,iti da amenda,iar ei umbla fara,sa ajuns rau de tot,ne intoarcem la epoca sclavagista se pare.

Eu ce am facut cu Facebook? Am pus o poza cu o alta floare laughing automat cred ca au eliberat contul,dar apoi te blocheaza iar,doar ca eu am sters contul,pur si simplu l-am sters, cand ei lau eliberat.
Am facut alt cont, exact cu axceiasi adresa, totu identic, doara ca am pus nr de telefon in loc de adresa de email. Dupa o luna cand contul sze sterge automat am pus adresa de email, asa am exact acelasi cont cu exact axceissi poza si informatii laughing

| lpavel a răspuns:

Pai de 3 saptamani daca nu ai rezolvat nimic, nu cred ca mai poti spera... fa-ti alt cont si gata, ce te complici atat?

| Werrich a răspuns (pentru lpavel):

Daca nu poate dovedi ca este numele lui real, Facebook ii va suspenda si noul cont deoarece nu poate folosi un numar de telefon asociat contului de Facebook sters. Asa a fost in cazul meu. Nu mai este ca inainte cand puteai pune ce nume voiai tu.

| lpavel a răspuns (pentru Werrich):

Va folosi un email nu un nr de tel...

| Werrich a răspuns (pentru lpavel):

Si eu am folosit un email si dupa doua zile ma trezesc ca "Contul dvs a fost dezactivat deoarece nu respecta Standardele Facebook".

| lpavel a răspuns (pentru Werrich):

Te cred, dar n-am mai auzit de asa ceva! De cand ma stiu nu am avut nr. de tel. adaugat, acum vreo 2 ani am zis sa adaug... si n-am avut niciodata nici o problema!

| Werrich a răspuns (pentru lpavel):

Este primul cont de Facebook sau ati mai avut si altele?

| lpavel a răspuns (pentru Werrich):

Primul, binenteles. Poate si de aceea... happy

| Lioana a răspuns (pentru Werrich):

Asta e valabil pentru cine isi face contul de pe telefon si isi da nr de telefon la Facebook. Eu nu am creat cont Facebook pe baza de nr de telefon ci pe baza de adresa de mail. Nici nu stie Facebook nr meu de telefon ca nu am vrut sa-l dau.
Deci cu o adresa de mail nefolosita inca pe Facebook, se poate crea cont nou.

| Werrich a răspuns:

Absurdul situatiei: Facebook zice ca mi-a suspendat contul pe 15 ianuarie 2022 desi suntem in 12 ianuarie si nu mai am acces la cont de pe 08 ianuarie. Astia de la Facebook au alt calendar?
https://imgur.com/a/VJTdxtx

| romario97 explică (pentru Werrich):

Ferească Dumnezeu
Dacă găsești vreo soluție te rog sa -mi zici si mie.
Aici nu cred ca ne poate ajuta cineva?

| Werrich a răspuns (pentru romario97):

Daca gasesc o rezolvare scriu aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura ta sansa este un email la adresa lor de Facebook cu problema ta, il vor citi si vor lua o decizie. daca acolo nu poti revoca decizia

| romario97 explică (pentru anonim_4396):

Si care ar fi adresa de email celor de la Facebook?
Nu cred ca e posibil?

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista asa ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 3-5-7-10-15 luni contul tau va fi tot acolo, inchis.
Cand se v-a reduce problema din cauza covid 19, le trimiti atunci si rezolvi.nu e pierdut contul nici in 3 ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un cont odată dezactivat ai la dispoziție o anumita perioadă sa contești decizia. Eu am mai multe conturi create, mai mult pentru gaming și majoritatea care mi-au fost dezactivate, Facebook mi-a dat 30 zile să contest decizia. Dacă au trecut cele 30 zile și după ce introduci parola va apărea mesaj de la ei ca ai depășit termenul limită și nu mai poți face nimic pentru recuperare. Acum depinde ce mesaj ii apare după log-in. Dacă apare un mesaj de gen " în care ii oferă un termen limită pentru procesul de recuperare ", atunci ar trebui sa își ia gândul de la cont dacă FB nu revizuiește cât mai repede documentele.
Practic eu nu plâng după conturile șterse. Am contul meu personal, cu nume real, pe care îl dețin din 2010. Și pe mine m-au pus sa confirm identitatea, cu CI și etc. Dar asta a fost în anul 2014.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei au amanat absolut toate deciziile de a rezolva greselile facute in privinta conturilor inchise, numeni nu poate contesta.
vor relansa posibilitatea de a contesta decizia si vor avea grija de toate reclamatiile.
imagineaza-ti ca tine 1 an problema, 30% din conturile inchise sa fie greseli ar fi o greseala mare pentru Facebook.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact ce spuneam și tocmai ce am observat poza adăugată de membrul Werrich. Practic toate sunt asa. Ai depășit termenul acesta, RIP cont.

Răspuns utilizator avertizat