| Andrei1099 a întrebat:

Salut prieteni! Imi puteti spune cu cat pot sa vand vechile componente ale calculatorului meu? Are o placa de baza :msi pm8m3-v;
placa video: nVidia GeForce Fx 5500, 1 gb Ram ddr1, procesor Intel Pendium D 2.66 Ghz.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| EdiT a răspuns:

Placa de bază: 116.00 lei
Placa video: 135 lei (E pe slot AGP, deci e mai greu să găsești cumpărători)
Ram: 65-80 lei maxim
Procesor: ~100 lei

| danteewerr a răspuns:

Faci calculul următor, iți aduci aminte căt ai dat pe placa video, să zicem că costă un milion de lei, apoi intri pe un site unde se vănd plăci video de care ai și tu, vezi ce preț are, apoi mai scazi uzura care o are placa ta video și să zicem că o poți vinde cu șapte sute de mii de lei! Bafta!

| anonimus44 a răspuns:

Placa de baza 50 ron
placa video 30-50 ron
1 gb ram ddr1 70ron
procesorul 30 ron [da mai bine zici placa de baza + procesor la 100ron]

| Brangspears a răspuns:

4-5 milioane toate

| Andrei1099 explică (pentru Brangspears):

Mai mult decat ma asteptam