| anonim_4396 a întrebat:

Salut prietenii! Am un laptop HP 4540s (cumparat in 2014) bunicel (dupa parerea mea) cu o placa de retea ralink3290 din fabrica in el cu o viteza de 54Mbps si un router wifi D-Link dir 615(cam slabut desi are 2 antene) MA DERANJEAZA VITEZA DE TRANSFER INTRE ELE! Ce ar trebui sa fac sa schimb routerul cu unu mai bun ca rata de transfer sa depaseasca 300Mbps sau sa schimb placa de retea din laptop? precizez ca am net bun pe fibra optica!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

54Mbps#300Mbps
In primul rand ai net de 300?

| Andrei_Cristi-Marian_1989 a răspuns (pentru K0sti):

Da am este bun netu... problema la mine este placa de retea sau wifi-ul cu rata lui de transfer foarte mica... sau placa de retea ca mai mult de 54Mbps nu poate primi transferul de la wifi

| K0sti a răspuns (pentru Andrei_Cristi-Marian_1989):

Ce inseamna da am? E clar ca placa de retea e slaba!

| Voicu_Dorin_1998 a răspuns:

Daca ai net bun ar trebui sa schimbi placa de retea... parerea mea