| anonim_4396 a întrebat:

prind semnal wireless de la un vecin si cand dau sa ma conectez (la laptop), se conecteaza dar arata no internet acces.as putea sa fac eu ceva de la laptop sau e de la routerul vecinului? please help

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Probabil vecinul tau are probleme cu conexiunea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai setata placa wireless pe "automatic ip"? Daca da, probabil vecinul tau foloseste clase de ip manual, daca nu, incearca si vezi daca functioneaza. Desigur mai exista posibilitatea unei conexiuni slabe sau poate router-ul vecinului nici macar nu e conectat la internet.

| mihai5 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da este pe automatic ip.dar daca pun pe manual ce ip trebuie sa pun?

| user5493 a răspuns:

Probleme cu conexiunea

| Krina_Elena_1993 a răspuns:

E de la routerul vecinului care nu emite decat semnal nu si internetwinking sper ca te-am ajutat