| Anghel_Cosmin_1997 a întrebat:

Problema mea este legata de download si anume atunci cand descarc majoritatea fisierelor, downloadul ramane la 99%.

Mentionez ca am schimbat windowsul de 2 zile si am avut aceasta problema si inainte si dupa instalare.

Am mai observat ca fisierele cu format.rar sunt singurele care pot fi descarcate.

Daca stiti metode de remediere a problemei astept raspuns.

P.S: Nu vreau sa aud replici gen "Cumpara alt calculator"

Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| iar99Teo a răspuns:

- Incearca sa vezi daca ai suficient spatiu atat pe partitia C:\ cat si in locatia unde vrei sa descarci fisierul.
- Instaleaza alt browser (Firefox, Chrome etc.)
- Instaleaza totusi si un antivirus si da o scanare completa pentru a evita un posibil virus.
- Poate fi o eroare de browser/sau de afisare a procentului de download care o rezolvi prin instalarea unui alt browser de net.
- Testeaza conexiunea de internet cu un ping pentru a elimina posibilitatea cauza caderii conexiunii in timpul download-ului. Caderea conexiunii poate duce la oprirea download-ului intr-un anumit procent.
- Instaleaza update-urile de windows/drivere.
Bafta!