| costiceacristian200 a întrebat:

Puteți să îmi dați niște programe utile și linkuri de unde să le descarc pentru creșterea puterii unui procesor slab? Mulțumesc!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fiecare procesor ruleaza cu o anumita performanta, un procentaj din puterea lui. Peste calitatile lui din fabricatie nu poti trece, nu te astepta la minuni. http://bit.ly/35J4Kko
Mai poti creste performanta calculatorului prin adaugarea de memorie si aunei placi video bune (daca nu-i laptop). Mai uita-te si pe aici: http://bit.ly/2EJbDWM http://bit.ly/34JbOMC

| costiceacristian200 explică (pentru Salontanul):

Mă refeream să îmi dați un program și link de unde să-l descarc

| Salontanul a răspuns (pentru costiceacristian200):

In video sunt date si programe.

| costiceacristian200 explică (pentru Salontanul):

Păi mă refeream să îmi dați un program util și link de unde să îl descarc!

| PainTech a răspuns:

E ca și cum ai vrea să pui ceva in remorca ca să faci remorca mai ușoară. Nu funcționează așa...

Nu există programe care fac procesorul mai puternic. Maxim poți face un overclock ( dar să nu vi la noi după sa ne spui că ți-ai ars procesorul ).

Vrei sa faci computerul sa meargă mai bine? Dezinstaleaza programe. Dezactivează optiuni. Sacrifica puțin aspectul pentru performanta. Dezactivează programele inutile la pornirea computerului. Joacă-te puțin pe la setări.

Nu instala programe minune. Astea au o animație frumoasă și cam atât. Maxim pot dezactiva vreo 2-3 programe care puteai sa le dezactivezi manual.

| flixbuster a răspuns:

Orice program in executie consuma resurse procesor. Asadar, un procesor slab va deveni si mai slab ruland programul "minune". Intelegi paradoxul?