| TheSeventhSin a întrebat:

Salut puteti sa-mi spuneti si mie cum pot schimba rezolutia la pc full hd chiar daca monitorul nu o suporta?
Am gasit un tutorial aici https://www.youtube.com/watch?v=8vQHk5mrasQ,insa eu nu am placa nVIDIA.
Monitorul meu este exact asa http://olx.ro/oferta/vand-monitor-ultra-tft-lcd-19-ID4cw BQ.html insa nu pote sa aiba o rezolutie mai mare de 1280x1024 exact cum a zis el in tutorial dau funda cine ma ajuta.

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cap ai, minte iti mai trebuie! Pai daca monitorul nu o suporta...

| TheSeventhSin explică (pentru K0sti):

Inainte sa comentezi uita-te la videoclip adica de la cap la coada si dupa sa comentezi.

| K0sti a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Ma lasi cu prostiile, daca monitorul nu o suporta o sa-ti apara out of range instant! Mai lasati desenele animate si puneti mana si mai invatati si voi ceva!

| TheSeventhSin explică (pentru K0sti):

Atunci de ce comentezi aiurea? Te-ai uitat macar la videoclip? Sau vii aici si comentezi aiure?
Asa pot si eu sa ma duc la unu cu o intrebare gen "Ce place video sa-mi iau? AMD sau Nvidia? Si eu sa-i zic Nvidia" dar habar n-am de cea lalta placa.

| K0sti a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Bai copil, daca monitorul nu poate fizic, din constructia lui sa suporte o rezolutie mai mare, faceti voi inventii si inovatii? Pierd timpul cu tine aiurea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E 100% imposibil. Cel de vorbea acolo la primul tutorial facea un tutorial despre cum sa INREGISTREZI full hd, adica el tot 1280x1024 avea rezolutia.

| TheSeventhSin explică (pentru anonim_4396):

Dar macar ai auzit ce azis la minutul 2:10?
A zis ca dupa ce dai pe test se vede imaginea nu sti cum... adica si el si-a schimbat rezolutia ca alt fel cum la sfarsit a dat la rezolutie si avea rezlutia 1920x1080? si el avea cea mai mare rezolutie cum o am eu de 1280x1024... uita-te daca nu ma crezi la minutul 3:16.

| TheSeventhSin explică (pentru anonim_4396):

Scz nu voiam sa zic la min 3:16, uita-te la min 2:50.