| RusuGeorge a întrebat:

Salut, recent am achizitionat un Huawei P10 lite si un cardSD 32gb. Totul bine, bag cardul in telefon si descarc un joc, o aplicatie. merg la >setar== aplicatii, selectez aplicatia si imi arata asa : Opriti forta; Dezinstalati, dar trebuia sa imi arete si Schimbati/Change, si nu stiu cum sa mut pe CARD...

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

In optiunile de stocare alegi cardul ca optiune predeterminata

| RusuGeorge explică (pentru gelu1970):

Hmm... Frate ai putea fii mai explicit, scuze dar nu ma pricep deloc.

| RusuGeorge explică (pentru gelu1970):

Nu prea înțeleg... Apropo am Android 7 și la Huawei e alt sistem. De operare. E un Emui 5.1