| Eyelevel a întrebat:

Recent am achizitionat un telefon E-Boda sunny v38 si nu prea imi place sistemul android... ce custom rom recomandati? (cyanogenmod nu suporta acest model de telefon)

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Cel de fabrică este cel mai bun.Așa zisele custom rom-uri majoritatea vin cu bug-uri sau sunt incompatibile real cu hardware-ul telefonului, la care se adaugă că 99% conțin aplicații mailițioase ce fură date personale.O aplicație malițioasă îți pot face și eu în 10 minute, de nici cu cel mai performant așa zis antivirus(real toate-s țepe comerciale) n-o depistezi că de fapt îți fură datele discret dar sigur, și apoi să fac un os Android așa zis custom și s-o integrez în el și s-o pun pe Google ca să mă amuz de cei ce vor plânge lângă telefoane că cineva o intrat în posesia numerelor de telefon, și conturilor de internet, sau chiar a conturilor bancare(ăsta e scopul celor ce fac așa ceva). Succes

| Eyelevel explică (pentru DeyCj):

Multumesc mult! Dar si eu ma descurc sa fac o aplicatie care fura conturi pentru android. Vroiam un ROM custom pentru a folosi mai putine resurse pentru ca, aceasta versiune de android consuma o cantitate destul de mare de resurse...

| DeyCj a răspuns (pentru Eyelevel):

Da, din păcate majoritatea producătorilor de device-uri împopoțonează sistemele cu tot felul de prostii, cum îs cei de la HTC, Samsung și se pare că și cei de la E-Boda.
Eventual poți încerca să-ți creezi tu propriul rom folosind Android SDK.Nimic nu este mai bun decât ceea ce-și face omu cu mâna lui pentru el happy