| CR1571XD a întrebat:

Salut, recent am achizitionat un televizor(Philips 49PUH6101/88, Smart TV LED, 123 cm, Ultra HD 4Kr) de blackfriday.
As vrea sa stiu ca nu prea am inteles, care e treaba cu smart tv? Televizorul are internet, sau trebuie sa cumpar un router? imi poate da cineva o explicatie mai clara va rog, dau funda!
multumesc

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Televizorul are un software de pe care poti face mai multe lucruri decat un televizor clasic, poti cauta pe internet, te poti juca, poti instala aplicatii gen Youtube, Facebook, Netflix etc.

Tv-ul tau se conecteaza la internet prin cablu sau wireless, in cazul tau ai nevoie de un router pentru a conecta tv-ul la internet.

| Holiday a răspuns:

Televizorul are conexiune wireless la internet, dar probabil si prin cablu. Daca vrei sa ai acces la internet trebuie, fie sa conectezi cablul de la internet la TV, fie sa ai internet wireless.