| UnNumeScurt a întrebat:

Recent am cazut cu bicicleta si mi-am spart telefonul Huawei de tot, e spart si display, se aprinde dar nu se vede nimic. Imi poate spune cineva daca e adevarat ca daca m-am logat in contul
Hi-Care de pe telefon, am garantie 3 ani daca se sparge telefonul? Am vazut pe yt cum George Buhnici a prezentat asta si voiam sa stiu daca e adevarat, dau funda.

5 răspunsuri:
| AlexSS1 a răspuns:

Nu stiu cata incredere poti avea. Daca Huawei ar repara toate telefoanele sparte in baza acestui lucru...

| POLINOM a răspuns:

Nu, in certificatul de garantie nu sunt specificati si parametrii de genul asta, garantia este utila doar in cazul in care nu iti mai merge telefonul brusc sau pur si simplu anumite chestii din el nu mai functioneaza ca inainte.

| UnNumeScurt explică (pentru POLINOM):

Stiu si eu pe ce e bazata garantia, nu asta era intrebarea mea.