| anonim_4396 a întrebat:

Salut, recent am cumpărat un laptop ASUS X509FB de pe badabum. I-am instalat Windows 10 Pro. Problema este când vreau să instalez driverul de wifi, îmi arată această eroare: "pnputil.exe - Entry Point Not Found The procedure entry point RtllsStateSeparationEnabled could not be located in the dynamic link library C:\Users\Numele meu\AppData\Local\Temp\Rar$EXa0.123\pnputil.exe." Am luat driverele de pe site-ul ASUS și de pe alte site-uri, aceeași problemă. Vă rog să mă ajutați, nu vreau să returnez acest laptop sau să îl duc la service. Am încercat să caut problema pe internet, nimic. Orice ajutor e binevenit.

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Incearca sa deschizi CMD ca administrator si dai sfc /scannow

| flixbuster a răspuns:

Ce versiune de Windows 10 Pro ai? Daca nu ai 1909 iti recomand upgrade-ul la acesta versiune (sau instalarea directa).

Vezi ce zic oamenii de aici - tot despre un ASUS este vorba, intamplator:

http://answers.microsoft.com/......35eb37b18f

| anonim_4396 explică (pentru flixbuster):

Acum îmi dă "Sorry! We do not support this operation system!"

| flixbuster a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai instalat Windows 10 1909 64 bit din ISO oficial Microsoft si ai descarcat driver de Wireless de la support ASUS oficial de aici (Versiune V2024.0.10.107 2019/12/26 4.03 MBytes):

http://www.asus.com/ro/Laptops/ASUS-Laptop-15-X509FB/HelpDesk_Download

atunci ar trebui sa mearga 100%.

Singura necunoscuta: ai instalat cumva Windows 10 1909 32 bit? Suportul ASUS ofera drivere doar pentru Windows 10 64 bit.

Mai vad si un update de BIOS in pagina de suport ASUS, poti sa incerci sa il faci daca ai Windows 10 1909 64 bit si driver corect si tot nu merge.