| Starkid1 a întrebat:

Salut! Recent am cumparat un laptop L3nevo 14ARE05 (link jos). In primul rand, aveam in plan 2 modele, un Lenovo de 2700 lei cu 16ram, ryzen5, 256ssd m.2 si un a$u$ de 1800 lei cu i3gen11, 8 ram, ssd 512 gb.(astea mi-au placut) Omul de acolo din alt3x a spus ca cel de 1800 e slab si a evitat pe cel de 2700 ca era doar online. Mi-a spus ca mai bine ies cu unul la 2150 tot l3novo 14ARE05 dar ryzen5, 8 ram, ssd 512(singurul contra ca nu are tastatura iluminata dar nu-i bai). Cel de acolo a zis ca e bun, diferenta la tastatura, culoare si ca avea bateria de 44.5 wati/ora vs 56 celalalt(a zis ca diferenta e de 40 min o ora maxim).

Problema e: el nu are decat fre3 dos si acolo am vazut ca stand degeaba se descarca de ex in 15 minute cam 8% din baterie. Mentionez ca nu a fost incarcat de mine, e curentul lui din fabrica. De ce? Ca nu a fost incarcat cum trebuie sau are vreo problema? Windows 10 azi pune un om pe el pentru mine, inca n-am testat bateria in windows. Cred ca totusi nu are cum sa fie bateria asa mica, sunt modele multe la banii astia cu 30 si ceva sau 42 am vazut. Deci care e problema? Multumesc!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar de ce nu scrii core ct, Asus si Lenovo te mușcă sau ce? Si baiatul din Altex zici ca esti retardat asa scrii, alt3x.

| Starkid1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sa nu para ca fac reclama, stiu sa scriu, stai chillhappy
stii vreun raspuns? please;>

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe langa ca nu scrii corect (stai linistit nu-i reclama!) mai si repeti intrebarea sub alta forma. Asta se numeste spam pe aici si poti sa ramai fara cont. Ti-am raspuns la a II-a intrebare.