| Alecsandriii a întrebat:

Salut, recent am cumparat un monitor full hd DVI si cand am ajuns acasa am zis sa nu imi arunc vechil monitor (1280x1024) asa ca am zis ca fac un setup cu 2 monitoare, faza e ca cel vechi are port VGA asa ca am luat un adaptor DVI sa il pot conecta la PC.
Am conectat ambele monitoare si cel nou full HD s-a conectat pe cand cel de-al doilea nu merge, nu se detecteaza.
Am dat update la placa video are cele mai noi drivere...Am windows 10 daca asta ajuta.Ce sa fac? Cum sa imi pun cel de-al doilea monitor?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Intra in setarile pentru driver-ul placii video si configureaza optiunea de utilizare a monitoarelor multiple. (Pentru placi grafice NVidia, in Nvidia Control Panel, o gasesti la "Set up multiple displays". Nu stiu exact cum se numeste in Catalyst, pentru placi AMD, nu le folosesc.)