| cristi4428 a întrebat:

Recent am cumparat un TV LED Smart Wellington, 121 cm, 48FHD287S si am o problema la el. Nu pot sa conectez internetul wireless la el,adica,in meniu nu-mi apare la conexiune decat cea directa,prin cablu, nu-mi apare si cea wireless cum scrie in manualul de utilizare al televizorului. Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa i chemi pe cei de la cablu sa il faca ei, sau poate televizorul e defect, in acest caz il poti trimite la garantie daca m ai este aparatul in garantie.

| Tudy000 a răspuns:

Poate trebuie update la soft, sau poate au incurcat chinezii manualul si TV-ul nu are wireless, eu la Media Galaxy in Cluj vindeam laptopuri la 1000 de lei care aveau in cutie CD cu drivere, dar CD-ROM nema laughing)))

| CPAElites a răspuns (pentru Tudy000):

Nu este Chinezesc.E produs in Turcia de compania Vestel! Astia produc televizoarele Philips, Fynlux, Sharp etc.
https://en.wikipedia.org/wiki/Vestel

Wellington = Philips = Fynlux = Orion = JVC etc.

| Tudy000 a răspuns (pentru CPAElites):

Nu te supara dar in afara de Philips restul sunt jafuri si nici Philips nu mai are asa avant de cand cu cocernele mari