| ItzBlueMeme a întrebat:

Salut.Recent am făcut alt cont de paypal special pentru a adăuga cardul mamei mele. L-am adăugat dar scrie confirm your card https://prnt.sc/qx3ghk, ce trebuie făcut? Menționez că am cont de paypal și pe 2 card-uri de ale mele dar le am de 3 ani și nu mai știu exact ce trebuie făcut.

VĂ ROG NU RĂSPUNDEȚI DACĂ NU ȘTIȚI!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In mesaj ti se cere sa confirmi cardul bancar.
Paypal retrage $2 din contul bancar al acelui card si trimite un cod de 4 cifre, in extrasul de cont al acelui cont, cazul tau, pe contul bancar al mamei tale.
Va terbuii sa o pui pe mama ta sa mearga la banca sis a ceara un extras de cont cu ultimile tranzactii. Te uiti in lista de tranzactii si acolo unde evei retrgerea Paypal cu orice suma este in lei, vezi ca exista in descrierea tranzactiei, acel cod de 4 cifre.
Acum, avand acel cod, te intorci in Paypalul tau, acolo unde scrie ca trebuie sa confirmi, si pui cele 4 cifre din cod. In felul acesta confirmi ca acel cont bancar iti apartine si poate fii folosit fara probleme.
Dupa ce Paypalul primeste acel cod, verificarea este completa si ei iti dau acces sa faci operatiuni prin paypal.

Din acte stiu eu, Paypalul nu permite folosirea contului bancar a altei persoane, decat cel pe numele tau.
S-ar putea si aici sa fie o problema mare, ca ei nu accepta asa ceva, deoarece se poate considera frauda bancara si poate fii oricand revendicata si investigata de banca mamei tale, daca mama ta face plangere legala.

| ItzBlueMeme explică (pentru Violleta2022):

Și codul ăla nu-l trimite instant din ce am văzut nu? https://prnt.sc/qx5ny8 Cam într-o săptămână se poate duce bănuiesc.

| ItzBlueMeme explică (pentru Violleta2022):

Codul ăla nu-l trimite instant bănuiesc nu? https://prnt.sc/qx5ny8
Trebuie să se ducă peste 1 sapt?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ItzBlueMeme):

Codul il trimite imediat cum retrage plata!
Si asta poti vedea in emailul de care este legat contul bancar. probabil 24 de ore, ca tranzactia este internationala.
Cum vezi emailul mergi la banca si ceri extrasul de cont (a doua zi).
Daca ai acces online la contul bancar, poti sa-l vezi deja online.

4 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Confirm your card, asta înseamnă că trebuie să validezi cardul. Validarea în PayPal costă 1, 50E și constă într-un cod de 4 digiți (4 cifre) pe care ți-l furnizează PayPal odată cu tranzacția aceasta. După ce ai confirmat cardul, ori merge mama ta la bancă și cere un extras de cont, ori din aplicația de Internet Banking (evident, fiecare bancă are posibilitatea de administrare a contului bancar online)

Pe extrasul de cont este trecut codul PayPal (PP), urmat de 4 cifre în coadă. Acele 4 cifre le introduci în PayPal, pentru validarea cardului