| GeoMax a întrebat:

Salut,recent am fost la un concurs din jud teleorman care se dadeau niste bani(la final 600 lei)
Eu nu stiu ce sa iau din banii aia,monitor sau cooler ptr proc cu apa?
Monitor am unul f vechi si patratos, insuportabil ptr gameri
Iar la fel procesorul se incinge destul de tare la partidele mele de gta v( 7 ore pe zi media) laughing ajunge si la 60+grade la fortat deci? A da si imi puteti recomanda un cooler sau monitor? (Dati link) plz!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Monitor!

| CPAElites a răspuns:

Monitor!
"ajunge si la 60+grade la fortat deci"
Eu am un quad core q9505 antic care ajunge pana la 65+ grade. in jocuri care il solicita foarte mult. E normal!

| CPAElites a răspuns:

AAAA.
Schimba pasta de la procesor
Monitor + Pasta termocoductoare care costa +/- 10 lei

| GeoMax explică:

M am gandit la cv:ar fi bine sa iau un monitor la 300-350 lei, un cooler cu apa de 200 lei si pasta?