| Dragos13ro a întrebat:

Recent am instalat fifa14. Cand pornesc jocul totul este ok, dupa 10 minute se inchide laptopul. Am verificat temperatura si nu trece de 65 grade, nici un anti-virus nu gaseste nimic anormal, am reinstalat jocul, am verificat setarile in bios si nu este setat sa se inchida automat cand ajunge la o anumita temperatura, am facut update la toate driverele. Mda, nu mai am nici o idee.

3 răspunsuri:
| Cksihja a răspuns:

Există două posibilități fie nu ai suficient RAM fie nu are procesorul suficientă putere. Scade puterea graficii din joc și ar trebui să meargă.

| Dragos13ro explică (pentru Cksihja):

Am uitat sa mentionez specificatiile. Am mai mult decat necesar. nu este asta problema.winking

| Dragos13ro explică:

UPDATE: Asta se intampla doar la FIFA. am scanat folderul cu jocul si folderul cu salvarile dar nici o urma de virus. e posibil sa fie un fisier ascuns sau care nu figureaza ca virus?