| Levente99 a întrebat:

Recent am întâmpinat o problema in conectarea la internet, la un prieten. A schimbat router-ul si de atunci e problema. Semnalul wi-fi e bun si funcționează însă pe calculator (unde e conectat prin cablu) nu. Apare la iconiță ca e conectat si are semnal dar când încerc să caut pe browser nu intra, zice de parcă nu ar avea semnal. Ce poate fi cauza?

5 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Https://www.bleepingcomputer.com/download/netadapter-repair-all-in-one/. Îți repară conexiunea, asta dacă este cazul.
Prima dată scoate toate cablurile din router, închide-l și redeschide-l. După folosește programul.

| varsanofie a răspuns (pentru GPA):

Setari router? Ciudat dacă spui că pe PS funcționează internetul și pe PC nu. Ai încercat un reset? PC / router.
uităte pe web http://192.168.0.1/ http://192.168.1.1 sau http://192.168.0.2 pentru configurări router ar trebui să meargă pe lan/cablu altfel chiar nu am idee.

| varsanofie a răspuns:

Setari internet?

| Levente99 explică (pentru varsanofie):

Https://postimg.cc/image/gjq598193/fa76bfdc/
Scuze de calitate, a fost mai rapid să fac poza așa. Totul e pe automat, nimic setat manual. Altcineva a configurat router-ul însă e interesant că funcționează pe PS prin cablu dar pe PC nu. Am verificat în device manager, totul scrie ca e bine. Oriunde intru scrie ca e bine, dar niciun browser nu deschide nimic (this site can't be reached).

| Ardel_Răzvan_1998 a răspuns:

Nu a intrat in setarile routerului pentru a introduce datele de la operatorul de internet (un username si o parola)