| JackDanyels a întrebat:

Salut.

Recent am întâmpinat o problemă legată de supraîncălzire, cred eu. Spun asta deoarece atunci când mă joc ceva pe calculator, gen Counter-Strike: Global Offensive, PC-ul meu se stinge, însă înainte de asta se blochează pentru 2-3 secunde. Țin să precizez că pastă termoconductoare am pus pe procesor (crezând că asta este problema), însă tot se stinge. Țin să cred că este ceva la placa video deoarece am observat că se încinge foarte tare, abia pot ține mâna pe ea. Dacă știe cineva ce ar putea să aibă, vă rog să lăsați în comentarii.

Fundă!

1 răspuns:
| octav005 a răspuns:

Poti instala aida 64 si te uiti la senzor, si vezi ce temperatura are placa video, dupa cateva minute de jucat jocuri. s-au orice alt program sa vada temperatura GPU