| hoLigan a întrebat:

recent am pimit o imprimanta HP Deskjet 3520 e-All-in-one
si nu stiu daca se pot reincarca cartusele cu cerneala
modelu cartuselor este 364. multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cartusele se pot incarca. Uite aici: https://www.youtube.com/watch?v=4sQ5R214u78
Cerneala? Cata vrei: http://www.cartuseria.ro/cerneala-refill-pentru-imprimanta-hp/
Dar si la un centru de pise de computer daca te duci gasesti sticlute cu cerneala. Poti sa iei HP dar eu bag ce vine la mana. Cerneala este la fel numai producatorii, ca sa iei numai de la ei, se dau mari. Eu am un HP 4615. Vezi ca sunt si cartuse resetabile: http://www.cartuseria.ro/......rtuse.html
Sunt instructiuni de folosire pe pagina dar si in cutia cu care vin. Daca le iei sa le iei cu cipuri. Scrie pe pagina sau suni la ei.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Poti sa le incarci linistit, singur. Eu asa fac. O pereche de manusi, 4 siringi de 10 ml, un tub de servetele langa mine si la lucru. Succes! Nu te lua dupa fraieri. "Sa le duci la centru". Da ce aia au cursuri speciale sau i-a facut ma-sa cu stea in frunte?

| hoLigan explică (pentru Salontanul):

Asta ma gandeam si eu. am mai incarcat ca inainte aveam un Canon pixma si tot eu incarcam!

| Vernisian a răspuns (pentru Salontanul):

Fraier? Explica-ne detaliat pe unde bagi cerneala cu siringa in cartusul 364. Succes.

| Salontanul a răspuns (pentru Vernisian):

N-am vorbit nimic cu tine. De ce ma intrebi? Daca te simti inseamna ca asa este. Cine sunt eu sa te contrazic? Daca urmareai raspunsul ce l-am dat (primul) vedeai ca am pus un link cu un videoclip care iti explica pe indelete. Popa nu toaca de doua ori pentr-o baba surda. Asta este! Unii sunt... (ramane cum am stabilit).

| Vernisian a răspuns:

Salut. Pot fi reincarcate in centre specializate, pierzi insa garantia produslui. Unul nou costa 50 ron, @ eMAG.

| hoLigan explică (pentru Vernisian):

N-am garantie la el. ca tata mi la adus din Italia.

| hoLigan explică (pentru Vernisian):

Imi poti da un link de unde gasesc cerneala? mersi

| Vernisian a răspuns (pentru hoLigan):

Nu le incarci tu, de asta iti spuneam ca se incarca doar in centre specializate de reincarcari cartuse si tonere. Asta pentru ca mai nou cartusele au un cip pe ele, nu se mai inteapa cu siringa de cerneala, cum era odata.