| anonim_4396 a întrebat:

Salut,recent am primit o drona de la un amic pe care n-o mai foloseste deoarece el si-a cumparat nu stiu ce phantom,ce am primit eu se numeste "video drona i drive" nu am telecomanda la ea nici manual nici nimic doar drona însăsi,el mi-a spus ca drona o incarc cu micro USB. Uitandu-ma pe net am vazut ca drona o poți pilota cu o aplicatie specială Android,am luat aplicația m-am conectat la net ul dronei,întru in aplicatie se aprinde camera dronei dau sa pornesc sa zbor dar nimic,nu se clinteste luminile se aprind ca un fel de semnalizare de masină, nu stiu cum sa pot face sa zbor, dacă îmi puteti da niste sfaturi despre asta as fi recunoscator

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Uita-te pe spatele dronei, si spune-mi ce frecventa are! (in MHz, ..megaherti)

| anonim_4396 explică (pentru mudokins78):

2.4