| TheTheodosius a întrebat:

Salut, recent m-am lasat de gaming, si m-am apucat de programare, am un pc decent, pe care vreau sa il vand pentru un laptop deoarece este mult mai portabil, specificatile sale sunt:
Procesor: Intel core 2 duo e8600 - 3. 33ghz
Ram: 8gb DDR3
HDD: 1tb
Placa de baza MSI, nu stiu exact modelul si nici cooler-ul sau PSU-ul, stiu doar ca PSU-ul are 220-300w
Eu consider ca 800 de lei este un pret bun pentru el, mi-ati putea da sugestii de pret pentru el?

5 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Sub nicio forma nu iei asa mult pe el. Mai bine iesi daca il vinzi pe bucati. Verifica piata de SH la calculatoare si o sa vezi ca in 800 lei iti iei PC cu procesor Intel Core i5-2400.

| Ssssmokin a răspuns:

Mi se pare destul de mult pentru procesorul ala. Mai repede in jur de 400-500 de lei.

| TheTheodosius explică:

Am uitat sa scriu că am drept placa video un gigabyte GT220

| RAY a răspuns (pentru TheTheodosius):

Cu banii aia cumperi un pc nou i3, daca iei 300 de ron e ok

| RAY a răspuns (pentru TheTheodosius):

Https://www.emag.ro/......EXB72BBBM/

da vad ca e bunicica dar veche si slaba