| RaduDarkk a întrebat:

Recent mi-am achizitionat un Huawei P9 Lite. Am vazut o functie a unui telefon tot de la Huawei [P8 Lite] prin care poti sa faci un model pe ecran atunci cand telefonul este blocat si iti aprinde o functie, sa spunem lanterna. Stiti cum pot seta si eu o functie de genul asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://imgur.com/agsaTOQ
Ar trebui să fie aşa ceva (p8 lite).
Ai meniul în română sau engleză?
Joacă-te pe la setări poate găseşti.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Setări -> control mişcare -> desenare

| RaduDarkk explică (pentru anonim_4396):

Daca intru la Setari la control de miscare am doar 'Rasturnare' pentru a opri sunetul.

| RaduDarkk explică (pentru anonim_4396):

Asa imi apare si mie, dar nu am toate acele functii, doar prima.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaduDarkk):

Http://imgur.com/agsaTOQ
Ar trebui să fie aşa ceva (p8 lite).
Ai meniul în română sau engleză?
Joacă-te pe la setări poate găseşti.

| asperger3 a răspuns:

Pentru lanterna glisezi de sus in jos si cauti lanterna(vezi ca sunt mai multe astea, de la wi fii la setari)