| DarkTwister a întrebat:

Salut, recent mi am cumparat alt router pentru ca, cel vechi incepea sa nu mai functioneze cum trebuie. Problema este ca modem-ul celor de la rcs rds nu vrea sa trimita internet prin router. Daca imi conectez cablul direct, nu am probleme, dar prin router nu pot nici wireless nici prin cablu. Cum pot rezolva?

Răspuns Câştigător
| DragoStefaN a răspuns:

Trebuie sa suni la tehnic rds si sa le spui ca ti-ai schimbat routerul, te vor intreba ce model este si iti vor face ei schimbarile necesare in routerul lor. Pana nu vei face asta nu iti va merge internetul prin routerul nou.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai si modemul si routerul in casa?
Ai setat routerul cu userul si parola de la rds? conexiunea aceea ppoe?

| KlaudiuRad a răspuns:

Trebuie sa-ti setezi pe pagina routerului user-ul si parola de la internet. Si asigurate ca ai conectat cablul de internet corect. Daca nu merge, inseamna ca ai semnal prea slab la internet si router-ul nu primeste internetul. Trebuie sa suni la rds sa vezi daca nu ai problema cu internetul.