| Sebastian1197 a întrebat:

Salut,recent mi-am cumparat o placuta de ram "Kingmax DDR2-800 2gb",inainte de-al cumpara am verificat si este compatibil cu placa mea de baza, tin sa mentionez ca am 4 sloturi ram din care 2 sunt pentru cele subtiri si lungi(scuze pentru exprimare) iar celelalte 2 sunt pentru rame groase si scurte, cele 2 sloturi pentru rame subtiri sunt ocupate de "Nanya Technology DDR2-PC2-5300(333 Mhz) 512" iar celalalt "Samsung DDR2-PC2-5300 (333 MHz) 1gb".
Problema este ca,atunci cand scot o placuta de ram si bag aia Kingmax ecranul mi se face negru si intra in mod economic,iar cand o pun la loc merge, va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Esti sigur ca memoria ram este compatibila cu placa ta de baza? Majoritatea dintre placile de baza ddr2 cu 4 sloturi de memorie ram nu suporta decat memorii de maxim 1gb pe slot!
Precizeaza ce placa de baza ai!

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Lasa doar kingmaxu'. Probabil nu le suporta impreuna.