| DarkTwister a întrebat:

Recent mi-am cumparat un laptop, problema este ca are doar jack pentru casti. Eu am un microfon cu jack pe care as vrea sa il conectez la laptop pentru a-mi creste calitatea audio (vorbesc des cu pretenii pe skype). Am gasit pe internet un adaptor care are iesire si pentru casti si pentru microfon, dar ar functiona asta sau trebuie sa imi cumpar un microfon cu usb? Site adaptor:https://www.emag.ro/......DRKWPDBBM/

3 răspunsuri:
| TheSinneʀ a răspuns:

Foloseste adaptorul daca tii neaparat sa ai castile conectate, pentru o calitate mai buna audiocall.Da, adaptorul acela va merge, de fapt orice adaptor de 3.5mm va functiona. Spor.

| DarkTwister explică (pentru TheSinneʀ):

Aha,deci o sa pot folosi microfonul cu acest adaptor?

| DarkTwister explică (pentru TheSinneʀ):

Aha,deci o sa pot folosi microfonul cu acest adaptor? Problema este ca nu pot conecta un microfon la acel jack...