| Sebastian_Seby_1996_QYr8 a întrebat:

Salut, recent mi-am facut un cont de steam si incerc sa downloadez un joc dar inainte cand il luam acum 6-7 luni iar acum cand incerc sa il instalez la loc imi arata ca trebuie sa astept vreo 20 ore sau 1 days si nu stiu de ce pentru ca am facut setarile la steam si am si net de 500 mbps. Ce ar putea fi incat sa ia atata la un joc care inainte il luam intr-o ora maxim 2?

6 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Lasa-l asa mai mult, pana se regleaza viteza de download. Vezi sa nu ai alte descarcari pornite sau sa nu cumva sa isi faca Windows-ul update-uri in background ( care sunt tot descarcari ) si pe care tu nu le vezi.

Incearca cu alte jocuri si vezi cum se descarca.

| Sebastian_Seby_1996_QYr8 explică (pentru Ineys):

Toate imi fac asa. si daca pun la descarcat un driver de la nVIDIA experience. mai ales ca orice instalez incepe sa mearga greu Youtube-ul sau orice alt site. adica nu pot sa ma uit la un clip in 720p sau 1080p. cat timp am ceva la descarcat.

| Ineys a răspuns (pentru Sebastian_Seby_1996_QYr8):

Ai internetul foarte slab sau altcineva este conectat si descarca ceva sau face streaming.

| debarasator63 a răspuns:

Daca ai internetul la pc pe wi-fi, merge greu.

| Sebastian_Seby_1996_QYr8 explică (pentru Ineys):

Am 500 mbps de net si nu mai este alt cineva pe internet.

| Sebastian_Seby_1996_QYr8 explică (pentru debarasator63):

Am cablu direct bagat in pc