| Sebastian_Seby_1996_QYr8 a întrebat:

Salut, recent mi-am instalat GTA V cumparat de pe steam iar cand ma joc vreo 30 min sau 40 incepe sa sacadeze jocul si sa se tot blocheze cu avand 60+ fps-uri mai mereu. si nu am ceva la descarcat pe fundal sau ceva update sau orice altceva care sa imi ingreuneze sistemul.

3 răspunsuri:
| debarasator63 a răspuns:

E din placa video, nu-ti duce jocul. Exista posibilitatea sa fie si din procesor daca-i slabut. Uite aici:
SYSTEM REQUIREMENTS MINIMUM:
Requires a 64-bit processor and operating system
OS: Windows 10 64 Bit, Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
Processor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2. 40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2. 5GHz
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
Storage: 72 GB available space

| Sebastian_Seby_1996_QYr8 explică (pentru debarasator63):

Am 6 gb ram la pc, placa video gt 1030 si un procesor i3 de 3. 50ghz. si win 10 si imi merge perfect cu toate pe low dar imi sacadeaza uneori

| MRBratu a răspuns:

Vezi temperatura procesorului/plăcii video.